نتایج جستجو برای عبارت :

خوشبختانه (متاسفانه؟) سکته نکردم

چگونه از سکته پیشگیری کنم؟
متاسفانه آمارهای انواع سکته روز به روز در حال افزایش است. سکته قلبی و مغزی تبدیل به بلای جان بسیاری از افراد شده و برخلاف سالها پیش دیگر مختص سنین بالا نیست.
به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، می توان با برخی راهکارها به پیشگیری از سکته امیدوار بود اما چگونه؟

ادامه مطلب
سه گانه‌ای برای پیشگیری از سکته مغزی

پیشگیری از سکته مغزی 

زمانی که پلاک در دیواره شریان های شما شکل می گیرد و جریان خون را کاهش می دهد (شرایطی به نام آترواسکلروز یا تصلب شرایین) اثر منفی بر سلامت شما می گذارد.
ادامه مطلب
یک متخصص فیزیوتراپ به روش ها و ورزش هایی که در پیشگیری از سکته مغزی موثر هستند، اشاره کرد.
به گزارش بهداشت نیوز: پریسا ارزانی متخصص فیزیوتراپی درباره پیشگیری از سکته مغزی با رویکرد فیزیوتراپی با بیان اینکه سکته مغزی آسیب عصبی حاد ناشی از اختلال خونرسانی به قسمتی از بافت مغز است، اظهار کرد: هر دو ثانیه یک نفر در جهان دچار سکته مغزی می شود و یک نفر از هر شش نفر در طول زندگیشان دچار سکته مغزی خواهند شد. 
وی ادامه داد: سکته مغزی به علت انسداد رگ مغ
سکته گوش چیست و چه علتی دارد؟
کری ناگهانی یا سکته گوش نوعی ناشنوایی حسی-عصبی ناگهانی است که معمولاً در یک گوش اتفاق می افتد. کری ناگهانی یا سکته گوش به فرد احساس گیجی می دهد و زنگ گوش نیز ایجاد می کند.
آیا برای سکته گوش باید به پزشک مراجعه کرد ؟کری ناگهانی اورژانس پزشکی تلقی می شود و فرد در صورت تجربه ی چنین اتفاقی باید سریعاً به پزشک مراجعه کند. زیرا، عدم مراجعه ی به موقع به پزشک ممکن است در روند درمانی اختلال ایجاد کند.

ادامه مطلب

دکتر سید حسین آقامیری فارق التحصیل رشته ی پزشکی عمومی از دانشگاه تهران ، با گذراندن دوره ی تخصصی در دانشگاه شهید بهشتی و فوق تخصصی در دانشگاه زوریخ(سوئیس) آنژیوپلاستی و سکته های مغزی ، در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و دبیر یازدهمین کنگره ی بین المللی سکته ی مغزی ایران می باشند.
ایشان از پیشگامان فراگیری علوم فوق تخصصی در زمینه ی سکته های مغزی پس از دریافت تخصص مغز و اعصاب بوده اند و از افتخارات ایشان می توان به راه اندازی مرکز

دکتر سید حسین آقامیری فارق التحصیل رشته ی پزشکی عمومی از دانشگاه تهران ، با گذراندن دوره ی تخصصی در دانشگاه شهید بهشتی و فوق تخصصی در دانشگاه زوریخ(سوئیس) آنژیوپلاستی و سکته های مغزی ، در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و دبیر یازدهمین کنگره ی بین المللی سکته ی مغزی ایران می باشند.
ایشان از پیشگامان فراگیری علوم فوق تخصصی در زمینه ی سکته های مغزی پس از دریافت تخصص مغز و اعصاب بوده اند و از افتخارات ایشان می توان به راه اندازی مرکز
زمان طلایی درمان سکته مغزی
علائم
و نشانه های سکته مغزی را می بینید، متوجه بروز انفارکت مغزی می شوید و
برای درمان اقدام می کنید. آیا می دانید برای نجات کامل چند ساعت بعد از
سکته مغزی فرصت برای درمان و معالجه بیمار وجود دارد؟
ساعات و زمان حیاتی بعد از سکته مغزی
ادامه مطلب
این پاروپوینت در 15 اسلاید به شکل زیبا و منحصر به فرد طراحی و اسلاید بندی شده است در این پاورپوینت مطالبی از سکته امبولی چیست؟،سکته امبولی چگونه تشخیص داده می شود،عوامل خطر برای سکته امبولی،راه در امان ماندن از امبولی و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد سکته امبولی در این پاورپوینت درج شده است امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید

علائم سکته مغزی
یک متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب گفت: دو نوع سکته مغزی داریم که یکی ناشی از انسداد رگ‌ها و دیگری ناشی از خونریزی رگ‌ها است.
دکتر اشکان مولا  درباره سکته‌های مغزی<Stroke> اظهار کرد: سکته‌های مغزی به مجموعه ای از علائم عصبی گفته می‌شود و ناشی از نوعی مشکل عروقی است که باعث 
اختلال بخشی از عملکرد ساقه مغز، شبکیه یا نخاع مغز می‌شود.

ادامه مطلب
گرچه هنوز در مورد تأثیر خاص رژیم غذایی در شیوع سکته، شواهد محکمی در دست نیست، ولی بسیاری از پزشکان معتقدند که رژیم درمانی سبب کاهش فشار خون شده، در نتیجه سبب کاهش خطر بروز سکته مغزی می شود.
رابطه سکته مغزی با تغذیهدر جدول مرگ و میر ناشی از سکته مغزی، جزایر مارشال با ثبت 240.4 مورد مرگ و میر سالانه در صدر است و کشور قطر با ثبت 10.7 مورد، کمترین آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده. در این جدول، ایران با ثبت سالانه 97.4 مرگ ناشی از سکته مغزی، در رتبه 90 ج

سکته مغزی
سکته مغزی (stroke) اصطلاحی است که پزشکان وقتی به کار می برند که قسمتی از مغز از کار بیفتد زیرا برای مدت طولانی خون به آن نرسیده است.
دو نوع اصلی سکته مغزی وجود دارد: انواعی که به علت بسته شدن یک رگ خونی در مغز رخ می دهد و انواعی که به علت خونریزی در مغز یا نواحی اطراف رخ می دهد.
در ایالات متحده آمریکا تقریباً هر سال 700000 سکته مغزی رخ می دهد که بیشتر آنها به دلیل انسدادی در یک رگ خونی رخ می دهد. سکته های مغزی می توانند
 باعث ناتوانی دراز مدت یا
پس از اینکه داداش سکته کرد، دکتر گفت به هیچ عنوان حتی نباید یک نخ سیگار هم بکشه چون برای اون زیان آور هست و ممکنه بازم سکته کنه.
پیشتر سالی یک بار هم از خونه بیرون نمیرفت. ولی پی از مرخص شدن از بیمارستان و گذشتِ چند روز، دست کم روزی یک یا دو بار میره بیرون. اونم به بهونه ی خرید.
مطمئنم میره سیگار میکشه.
امروز هم وقتی از بیرون برگشتم میبینم تو حیاط داره سیگار میکشه!
حتماً باید سکته کنی بدنت فلج شه یا بمیری که دست از سیگار کشیدن برداری؟
گفته و خواهم
cva نام دیگری برای سکته مغزی یا «حمله مغزی» است. سکته مغزی ناشی از اختلال در خون رسانی به بخشی از مغز است و علت آن نیز یک لخته خون یا پارگی شریان هستند. هنگامی که خون نتواند جریان پیدا کند، مغز مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت نمی کند. در نتیجه، سلول های مغزی می توانند جان خود را از دست بدهند و باعث آسیب دراز مدت شوند.
دو نوع سکته مغزی
دو نوع سکته مغزی وجود دارد: سکته ایسکمیک و سکته هموراژیک:
سکته مغزی ایسکمیک: هنگامی ایجاد می شود که یک ل
سکته مغزی هموراژیک:
پاره شدن یک رگ خونی در مغز و خون ریزی آن باعث این نوع سکته می‌باشد.
اغلب اوقات، یک بیماری که به نام malformation باعث این اتفاق است.
عوامل ایجاد سکته مغزی
برخی از عوامل می تواند احتمال بروز سکته قلبی را افزایش دهد، عوامل خطر سکته مغزی عبارتند از:
رژیم غذایی
رژیم ناسالم خطر ابتلا به سکته را افزایش می‌دهد ، می‌تواند شامل یکی از موارد زیر می‌باشد:
نمک
چربی اشباع شده
چربی‌های ترانس
کلسترول
عدم فعالیت
محققان اعلام کردند که بهتر ا

ممنون از دوستای همیشگی که تو پست قبل کامنت گذاشتین متاسفانه هنوز تایید نکردم... یه نگاه به تاریخچه وبلاگم انداختم. حس خوشی عجیبی اومد تو جونم. اونم اینکه از وقتی جوجه دانش آموز دوم ریاضی بودم وبلاگو دارم تا الان که ۸ ساااال گذشته. دفتر خاطراتی که برخلاف سایر حماقتام حذفش نکردم. یه جاهاییشو بلاگفا قورت داد ولی خب بهتر از هیچیه... و دانشگاه چه راحت این همه سال رو مثل آب خوردن از ما گرفت که گذر رو حس نکردیم... ۸ سال واقعا عمر زیادیه
دعا نکردم. نه پای پنجره فولاد ، نه در روضه های اول محرم تا آخر صفر، نه پای ضریح ارباب؛ دیگر برای شفا گرفتنت دعا نکردم. دعا نکردم خوب بشوی. دیگر صبح های روز تعطیل را با صدای بهانه گیری هایت بلند نشویم. دعا نکردم مثل بچه های عادی باشی. بروی بنشینی سر کلاس های معمولی. دعا نکردم مثل بلبل صحبت کنی.
به جایش دعا کردم همینطور که هستی توانمد شوی. دعا کردم خدا کمک کند استعدادت را کشف کنیم و بفرستیمت همانجایی که باید شکوفایش کنی. دعا کردم تو هم هر چه زودتر ب
چگونه از سکته های مغزی پیشگیری کنیم؟
دبیر
علمی یازدهمین کنگره سکته مغزی گفت: فشارخون، دیابت، استعمال دخانیات،
مصرف الکل و چاقی از فاکتورهای خطر قابل تغییر در بروز سکته مغزی هستند.

دکتر سید حسین آقامیری در آستانه برگزاری یازدهمین کنگره سکته مغزی با
اشاره به اینکه توسعه بیمارستان‌های ویژه سکته مغزی در سراسر کشور جهت
ارائه خدمات بهتر و جامع به بیماران دچار این

حوادث مغزی- عروقی ، که به عنوان سکته مغزی یا ictus نیز شناخته می شوند ، نیاز به توجه فوری دارند. مدت زمان شروع اولین علائم تا زمان دریافت مراقبت های پزشکی نباید از چهار ساعت بیشتر باشد. شناخت علائم سکته مغزی به موقع برای اینکه بتواند توجه پزشکی را داشته باشد ، اهمیت دارد. این می تواند به معنای تفاوت زندگی و مرگ باشد.
هر دقیقه برای جلوگیری از بدترین عواقب حساب می شود. ثانیه می تواند به معنای تفاوت زندگی یا مرگ باشد
سکته مغزی در هر سنی ممکن اس
سکته مغزی
سکته مغزی زمانی رخ می دهد که شریان های خونی بر اثر لخته های خون مسدود می شوند. عوارض بعد از سکته مغزی و اهمیت درمان این عارضه بسیاری از افراد را در این باره نگران کرده است و حتما جهت طی کردن پروسه درمان به دنبال بهترین جراح مغز و اعصاب هستند.  اگر خون رسانی به قسمتی از مغز متوقف شود ، مغز دیگر نمی تواند عملکرد طبیعی داشته باشد.
درمان بعد از سکته مغزی می‌تواند یک پروسه طولانی مدت و پر دردسر باشد و
بسیاری از بیماران و اعضای خانواده آن‌
زیاده‌روی در خواب می‌تواند خطر سکته مغزی را بیشتر کند.
گروهی از محققان چینی به مطالعه روی ۳۱ هزار و ۷۵۰ زن و مرد با میانگین سنی ۶۲ سال پرداخته و مدت زمان شش سال آنان را تحت کنترل قرار دادند. همچنین وضعیت جسمی این افراد و مدت زمان خواب آنان مورد بررسی قرار گرفت.
محققان دریافتند: در مقایسه با مدت هفت تا هشت ساعت خواب در شبانه‌روز خوابیدن بیش از ۹ ساعت می‌تواند خطر سکته مغزی را حدود ۲۳ درصد افزایش دهد. همچنین خواب کمتر از شش ساعت تاثیری بر احتما
F – Face (صورت): اگر دچار سکته مغزی شده اید ، صورت شما ممکن است از یک طرف افتادگی یا بی حسی داشته باشد. یک آزمایش خوب: سعی کنید لبخند بزنید و در آینه بررسی کنید تا ببینید که آیا یک طرف صورت از کار افتاده است یا خیر.

A – Arm (بازو): اغلب ، یک بازو ضعیف یا افتاده خواهد بود. سعی کنید هر دو بازو را به طور همزمان بلند کنید و ببینید که آیا یکی از آنها به سمت پایین حرکت می کند یا خیر.

S – Speech (گفتار): ممکن است صدا گرفته و نامفهوم به نظر برسد ، و دیگران نتوانند حر
یکی از مهمترین علل مرگ پرندگان سکته قلبی بر اثر ترس میباشد

قلب عروس هلندی 260 بار در دقیقه میزنه یعنی بیش از 3 بار در هر ثانیه و کافیه یه شوک شدید دارد بشه و بعدش ...هنگامیکه رعدوبرق میاد یا مثلا چهارشنبه سوری ها و در موارد مشابه سعی کنید صدای موزیک یاتلوزیون را بیشتر کنید تا پرنده با صدای ناگهانی سکته نکند
منبع: https://t.me/behparrot
بزرگترین چیزی که تو زندگیم میخوام رو تا حالا به هیچکی نگفتم و متاسفانه یا خوشبختانه اگه خیلی سخت واسش تلاش کنم چهار سال دیگه بهش میرسم.تازه اگه بهترین نسخه خودمم نشون بدم ممکنه شرایط باعث شه به مطلوب نرسم. ناراحت کنندس حقیقتا :(
خوشبختانه اینجا هیچکس، هیچکس را نمی شناسد که بخواهد ریا شود ولی بنده هم واقعا از کمک به مردم لذت می برم. خوشبختانه من هم در کاری هستم که زیاد با مردم سر و کار دارم. خیلی موقع ها اولیا درخواست تخفیف یا عودت شهریه دارند بعد مدیر، جلسه دارد و یا هزار چیز دیگر که اولیا نمی توانند پیشش برند. سریع نامه را می گیرم، میگم الان میرم امضاش را می گیرم یا میگم شما اگر کار دارید برید من خودم امضاش را می گیرم و کارش را انجام می دهم. واقعا هم خودم خوشحال می شوم و
سکته مغزی مشکلی شایع اما قابل پیشگیری است و راهکارهایی برای جلوگیری از بروز آن وجود دارد.
یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ‎ومیر، سکته مغزی است. اگر فرد بتواند جان سالم از چنگال این عارضه به‌ در برد، ممکن است دچار نقص‌ها و ناتوانی‌های جسمی شود که متاسفانه این ناتوانی‌ها در اکثر مواقع دائمی هستند.
به گزارش مجله دلتا؛ اکثر سکته‌ها زمانی روی می‌دهند که جریان خون به مغز قطع می‌شود. حدود 85 درصد سکته‌های مغزی زمانی روی می‌دهند که سرخ‎رگ‌های مغز

اگر کسی در حالت سکته قرار گرفت قبل از حمل به بیمارستان، با سوزنی تمیز سر 10 انگشت او را زخمی کنید تا دو قطره خون بیاید و از لخته در مغز جلوگیری شود .توصیه های یک پروفسور چینی:یک سرنگ یا سوزن در خانه نگه دارید : یک روش غیر قراردادی و شگفت انگیز برای بهبود سکته. این متن را بخوانید شاید روزی توانستید به کسی کمک کنید.
متحیر کننده است. لطفا این متن را در دسترس بگذارید توصیه های بسیار خوبی هستند . چند دقیقه صرف مطالعه آن بکنید هرگز تصور نمی کنید که ممک
فصل 3خلاصه ای از ماجرا رو براش تعریف کردم از موقعی که تو اتاق بودم تا زمانیکه رفتم بیرون. ایلیا:خدای من...باور کن من نبودم قسم میخورم.. _باشه باورت کردم، ولی کی بود اون؟؟ ایلیا:قضیه مشکوکه، دادار حتما تو اون زیر زمین یه چیزی هست، مثلا اون کتابه که بابابزرگت در موردش حرف میزد.ولی متاسفانه پیداش نکردم. _تو از کجا فهمیدی کتابه نیستش؟؟ ایلیا:خب موقعی که بهوش اومدم زیر زمین رو زیر و رو کردم ولی چیزی به اسم کتاب پیدا نکردم _یعنی کتابی نبود؟؟ ایلیا:نه _ش

من خیلی بدهکارم...
بخاطر همه عرق های نریخته، کارهای نکرده، زحمت های نکشیده
بخاطر همه نقص هایی که باید برطرف میکردم و نکردم
بخاطر همه وقت ها و انرژی ها و فرصت هایی که تلف کردم
بخاطر همه عادت ها و خصلت هایی که باید ایجاد میکردم و نکردم
بخاطر همه وقتهایی که ناامید شدم
بخاطر همه وقت هایی که مقاومت نکردم و تسلیم شدم
بخاطر همه بارهای روی زمین مانده ای که برنداشتم

بخاطر اینکه باور نکردم مهم ترین جای زمین ایستادم...

و قطعا لیاقت این شاهراهی که ب
یک هفته لیلی را بردم playgroup ولی چک نکردم. رفتیم کلاس ورزشی، همه‌ی بعد از ظهرها خوابیدیم و من چک نکردم. برای صابر تولد گرفتیم، گل خریدیم و کیک، ولی چک نکردم. هر شب قبل ساعت ده خوابیدم و چک نکردم. 
چک نکردم، نه این‌که اولویتم نبود، نه این‌که وقت نشد، فقط برای این‌که آنقدر خسته بودم و ضعیف که می‌دانستم رویارویی با واقعیت را تاب نمی‌آورم، پس در خیالم بافتم که همه چیز خوب است و چک نکردم. 
یک هفته را در غار تنهایی گذراندم، به خانم کریستین خبر ندا
سلام
این چند ماهه ورزش درست حسابی ای نکردم، و خب رژیمی هم نداشتم، چطور میشه برنج و آش و کله گنجشکی و ... دوست داشته باشی و بتونی رژیم بگیری؟
خب میشه 
بدین صورت که یک روز میری روی ترازو و میبینی که وزنت به 73 کیلو و خورده ای رسیده، همونجا از ترس یک سکته میزنی و به خودت قول میدی که وزنت رو بیاری پایین، توی این حین یه آشنا که یه رژیم خوب هم داره به کمکت میاد و نتیجه میشه اینکه امروز صبح ترازو عدد 67.700 رو نشونت میده، اونم طی دو هفته و نیم. و تو مصممی که ای
متن آهنگ جدید از یادها رفته با صدای حجت اشرف زاده

روز و شب به یاد عشقت ای یار همدم صدای گریه و بارانم 
 رفتم از یادت اما ای عشق تا ابد بیاد تو میمانم 
 عشقت را رها نکردم دست از پا خطا نکردم جز اسمت صدا نکردم 
 تا ناز تو را خریدم دل از هر کسی بریدم عشق دیگری ندیدم 
 خورشیدی شدی در هر روز من دور سرت بگردم 
 زیبایی این جهان را در چشمت خلاصه کردم
 جانا به تمام دنیا از عشق تو گفته بودم
 افسوس عاشقم نبودی از یاد تو رفته بودم 
 عشقت را رها نکردم دست از
راهکار برای داشتن قلبی سالم وقوی
بیماری های قلبی تا به حال تلفات بیشتری نسبت به سایر بیماری ها داشته است. بر طبق نظریات انجمن قلب آمریکا، تقریباً 33 میلیون فرد در آمریکا دچار بیماری های قلبی هستند و بیش از 430000 نفر هر ساله از این بیماری ها جان خود را از دست می دهند. متاسفانه باید بگوییم که بسیاری از این مرگ ها قابل جلوگیری بوده است.
پس از همین حالا دست به کار شوید. نگذارید که اولین سکته قلبی در شما بروز کند. شروع به ورزش کنید و برنامه غذایی سالم ت
احساس می کردم اگر اوضاع همین طوری بماند دق می کنم...اوضاع همان طور ماند و دق نکردم!همه مان اینگونه ایم.لحظه های گَندی داریم که تا مرز سکته پیش میرویم! اما میگذرد.هیچ وقت حرف سربازی که بدون پاهایش از جنگ برگشت را فراموش نمیکنم:" من فوتبالیست خوبی بودم!اولش برای پاهایم هر شب گریه میکردم،تا فهمیدم خدا دوست داره من شطرنج باز خوبی باشم".شاهین شیخ الاسلامى
خواص کرفس برای لاغری
از جمله فواید کرفس و آب کرفس میتوان به کاهش وزن و لاغری اشاره کرد. اگر اضافه وزن دارید به جای دنبال کردن رژیم های سفت و سخت در روز چندبار آب کرفس بخورید. بدین ترتیب اشتهای شما برای خوردن شیرینی جات و غذاهای چرب و سنگین کم می شود و به تدریج با مصرف غذای کمتر به وزن دلخواهتان می رسید.
رادیکال های آزاد می توانند با اکسیداسیون کلسترول احتمال بروز حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش دهند. بنابراین مصرف ویتامین ث در سلامت قلب و
سکته، چه از نوع قلبی یا مغزی آن؛ چیزی جز عدم خون رسانی درست به این دو دستگاه بدن و ایجاد اخلال در عملکردشان نیست.
عدم خون رسانی درست به قلب یا مغز، دلایلی مختلفی می تواند داشته باشد که به دو مورد آن اشاره می شود:
1- غلظت خون: وقتی غلظت خون زیاد باشد، خون در رگها به آرامی حرکت کرده و در نتیجه؛ ممکن است به قلب و مغز خون رسانی انجام نگیرد.
کسانی که دچار این عارضه هستند، باید آب بیشتری در طول روز بنوشند. زیرا نوشیدن آب از غلظت خون می کاهد.
در بین میوه ه
ارتباط  سکته با بدخوابی چیست
یک تحقیق جدید
می‌گوید، خواب بسیار کم یا بسیار زیاد می‌تواند خطر ابتلا به سکته را
افزایش دهد.
 براساس این تحقیق، بی‌خوابی و پرخوابی به این دلیل که
خون‌رسانی به مغز را قطع می‌کنند هر دو، خطر ابتلا به بیماری‌ها را افزایش
می‌دهند
ادامه مطلب
سکته های قلبی عرقی یکی از دلایل مرگ در بیشتر کشورها است.
در سکته های قلبی مغزی عوامل ژنتیکی و محیطی عامل می باشند.
و برای پیشگیری ورزش و تغذیه صحیح و استفاده دارو های کاهش دهنده فشار و چربی خون می توان جلوگیری نمود.
ابزاری وجود دارد با نام نمره خطر   RISK SCORE که قابلیت این را دارد که بتواند در طول 10سال آینده مقدار احتمال به سکته مغزی و قلبی را تشخیص دهد.
مواردی برای تشخیص ابتلا به سکنه مغزی وعروقی طی 10 سال أینده کاربرد دارد:
جنسیت مرد یا زن
مقدار ف
Hojat Ashrafzadeh
Az Yadha Rafteh
#HojatAshrafzadeh
روز و شب به یاد عشقت ای یار 
هم صدای گریه و بارانم
رفته ام ز یادت اما ای عشق 
تا ابد به یاد تو میمانم
عشقت را رها نکردم 
دست از پا خطا نکردم 
جز اسمت صدا نکردم
تا ناز تو را خریدم 
دل از هر کسی بریدم 
عشق دیگری ندیدم
خورشیدی شدی که هر روز 
من دور سرت بگردم
زیبایی این جهان را 
در چشمت خلاصه کردم
جانا با تمام دنیا 
از عشق تو گفته بودم
افسوس عاشقم نبودی 
از یاد تو رفته بودم
عشقت را رها نکردم 
دست از پا خطا نکردم 
جز اسمت ص
حالا همه این وری میرن، من اونوری میرم
بنده متاسفانه یا خوشبختانه اهل حفظ ظاهر نبودم و شما از هزاران کیلومتر دورتر متوجه میشدید من از فلانی خوشم نمیاد با از کاری بیزارم
امروز روز، حفظ ظاهرم اصن وا وی لا. میخوام تدریس کنم دیگه
ولی عمیقا از مردم بیزارتر شدم. تو مغزم هی میگم I hate people که حالا چرا هی انگلیسی میگم، واقعا تحت بررسیه.
اونی های گلم ممنون که نگرانم شدین(میدونم نشدین)
ولی اینو بدونین دارم از برزخ براتون پست میزارم......متاسفانه اونی بکی تون بعد از دیدن یون ویلیج داداشش
سکته بدنی زد و بعد از دیبوت چانهون هم افتاد طبقه پنجم برزخ.....دیگه حلالم کنید.....بای....سلامتون رو به شیطان رجیم میرسونم
سلام
دیشب یک متن نوشته بودم در مورد انتخاب متاسفانه ذخیره نکردم و حذف شد.
دوباره نوشتنشم حوصله میخواد اما چکیده حرفم این بود
اگر انتخاب های زندگیتون رو با جسارت و عقلانیت انجام ندید مطمئنا در آینده به مشکلات بزرگی بر میخورید
به خیلی چیزا هم بسط داده میشه
موفق و پیروز باشید
۶ خرداد ۹۸
حمید
من از رعد و برق میترسم...و این یه اعتراف نیس!یه حقیقته که به همه میگم!
ینی وقتی سه تا پنجره تو سه جهت اتاق کمی بزرگتر از ۷ مترت باشه و نور رعد و برق کل اتاقو روشن کنه و تو بدونی بالاسرت هیچی نیس جز یه سقف شیروونی و طبقه بالایی نداری ....سکته میکنی...من که اینطوریم!تو اتاقی که عایق صدا نداره دیواراش!
به هر ترتیب که امشبو عاجزانه و بزدلانه میخوام برم اونور ...رو کاناپه سه نفرهه بخوابم...
هرقدر هم ترسو به نظر برسم‌...
نه تاب سر و صدا و لرزش اتاق در اثر تگرگ
داشتم الان فکر میکردم که خوب! بعد که طرحم تموم شه چی؟ چیکار کنم؟ کجا؟ چی؟ بعد این زید ما، کی میخواد دست ما رو بگیره ببره خونه بخت؟ اصن دست ما رو میگیره واسه بخت مخت؟ بعد من پاشم برم شهر غریب. نه دوستی نه فامیلی نه اشنایی. نه حتی خیابوناشو بلدم. بعد اونوقت مسئولیت خونه، زندگی، ظرف، کار، زید، خودم.
بعد گفتم من پا شدم اومدم طرح، جاییکه کسی تخمش رو نداشت بیاد. بی کس و کار. همه چیز رو از نو ساختم اینجا. چرا نتونم باز؟
خلاصه که، ارامش مغزی روانی روحی به
سلام!!!!!!
آن یو سا !!!!(کره ای)!!!:)))))
یه چند وقتیه دارم روی یه سری تغییرات درونیه خودم کار میکنم!!!
مثلا کلاس نقاشی میرم...راستش واقعا دوسش دارم.....تو دوران مدرسه اینجور کلاسا تو خونه ی ما غدقن بود!!
در واقع تو خونه ی ما درس مهم ترین فاکتور زندگی محسوب میشه و از نون شب واجب تره!!!متاسفانه یا خوشبختانه....؟؟؟
به نظر من متاسفانه!
آخه بابا چقد درس؟یه خورده هم زندگی کنی جای دوری نمیره....
یا مثلا نجوم و ستاره شناسی که بهش علاقه دارم....خانواده مخالفت میکنن که بچ
در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 خبری در سایت سلامت نیوز توجهم را به خود جلب کرد.
" جان باختن داوطلب کنکور حین انتخاب رشته"
فاطمه پیری دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته انسانی که حائز رتبه 1100 در کنکور سراسری شده بود زمانی که در کافی نت در حال انتخاب رشته بود دچار سکته قلبی شده و تا زمان رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست می دهد.
آق واقعا این حجم از استرس و نگرانی و فشار عصبی که منجر به سکته قلبی و مرگ یک نوجوان 18 ساله شود توجیه عقلانی و منطقی
در مقایسه با مدت هفت تا هشت ساعت خواب در شبانه‌روز خوابیدن بیش از ۹ همچنین خواب کمتر از شش ساعت تاثیری بر احتمال بروز سکته مغزی ندارد.همچنین در این مطالعه مشخص شد: چرت زدن بیش از ۹۰ دقیقه در طول روز ممکن است خطر سکته مغزی را حدود ۲۵ درصد افزایش دهد. ..
ادامه مطلب
ب دعوت از  وب آرامم کن
اول از همه بگم که خیلی اتفاقات خوب و بد تو زندگیم نمیفته ... و هرچی شمردم ۸ تا نشد ... کلن یکنواخته ...
۱-اول شدن پسر خالم تو مسابقات کنگفو اونم تو روزی ک باش رفتم و ( بعد از ۴ سال که ورزشو گذاشتم گذاشتم کنار ) دوستامو دیدم...
۲-بچه دار شدن عموم... ( ب دلایلی خیلی خوشال کننده بود...حالا دلایلش بماند...)
۳-دیدن بهترین دوستم بعد از تقریبن یک سال (خخخ...با وجود اینکه فاصله مون دو تا خیابونه ...)
۴-کم شدن روی معاون بعد از اومدن معدلم (۱۹/۵۶) او
دانلود آهنگ جدید حجت اشرف زاده به نام تا ناز تو را خریدم دل از هر کسی بریدم عشق دیگری ندیدم
Ahang ta naz to ra kharidam az harkasi boridam eshgh digari nadidam az Hojat Ashrafzadeh
روز و شب به یاد عشقت ای یار هم صدای گریه و بارانم ./!♬!رفته ام ز یادت اما ای عشق تا ابد به یاد تو میمانم ./!♬!عشقت را رها نکردم دست از پا خطا نکردم جز اسمت صدا نکردم ./!♬!تا ناز تو را خریدم دل از هر کسی بریدم عشق دیگری ندیدم ./!♬!
خورشیدی شدی که هر روز من دور سرت بگردم ./!♬!زیبایی این جهان را در چشمت خلاصه کردم ./!♬
۱. تاری ناگهانی دید به خصوص در یک چشم۲. احساس بی‌حسی یا فلج ناگهانی در یک طرف صورت و دست یا پای یک طرف بدن
۳. کاهش ناگهانی بینایی، قدرت بدن، تعادل بدن (به سختی راه رفتن)، قوای حسی، صحبت کردن و یا فهم صحبت دیگران
۴. سرگیجه ی بدون دلیل یا افتادن ناگهانی روی زمین
۵. سردرد ناگهانی و شدید بدون دلیل که فورا بعد از آن فرد بیهوش می‌شود (نشان دهنده سکته مغزی به علت خونریزی است).
۶. بیهوش شدن فرد
ادامه مطلب
چقد هوا خوبه...منکه فردا نوبت ارائه ی پروژه ای رو ندارم که انجام ندادم تایپش نکردم و تستش هم نکردم...شما چطور؟؟منکه اصلا معدلم وابسته به سه واحد پیشرفته ی فاکی نیست...شما چطور؟منکه نمیخوام شب زلزله بیاد اصلا قیامت شه تا صبح نرسه...شما چطور؟
دارو با چند نام تجاری و در چند فرم مختلف موجود است. هر نام تجاری خاص ممکن است در تمام فرم ها در دسترس نباشد.کلوپیدوگرل (پلاویکس) متعلق به گروهی از داروهایی است که مهار کننده ی تجمع پلاکت ها هستند.کلوپیدوگرل برای کمک به جلوگیری از حملات قلبی، سکته مغزی و سایر مشکلات گردش خون در افراد مبتلا به آترواسکلروز (رگهای خونی محدود شده ناشی از «سخت شدن شریان ها») و در افرادی که حداقل یک مورد آتروترومبوتیک مانند حمله قلبی، سکته مغزی یا بیماری شریانی محیط
یکی از دوستانِ جان نگرانه که من به خاطر گفتن جمله "من تا اول خرداد کارگاهمو افتتاح میکنم" چشم بخورم!!! برای رفقای چشم‌شور احتمالی این توضیح رو میدم که... من هنوز مکانی برای کارگاهم پیدا نکردم. مشکلات خیلی زیاد سد راهمو حل نکردم. و حتی وضعیت این روزا به شدت سخت شده. این جمله‌ها صرفا جمله‌های انگیزشی‌ای هستن که قراره روحیه منو حفظ کنن. همین :)
این تو بودی کز ازل خواندی به من درس وفا را
این تو بودی کاشنا کردی به دل این مبتلا را
من که این حاشا نکردم از غمت پروا نکردم
دین من دنیای من از عشق جاویدان تو رونق گرفته
سوز من سودای من از نور بی پایان تو رونق گرفته
شکیلا آشفته حالی میخونه و من به این فکر میکنم که آدم نباید همه ی تخم مرغ هاش رو تو یه سبد بگذاره. کاش فقط یک نفر بودی.
این روزها دارم درس میخونم و هی بیشتر میخونم و هی جدیترش میگیرم. از چیزایی که دارم میخونم، کم کم داره خوشم میاد چون متاسفانه من ذاتا ادم خرخونی هستم و خوشبختانه هیچ راه دیگه ایی برای یه زندگی بهتر جز درس خوندن ندارم.
+ استراحتهای بعد از ناهار با اپیزودهای ۲۰ دقیقه ایی The end of the fucking worldl و چایی حینش و قهوه بعدش.

فرشته مهربونم میگه زیبا نیستم! 
یعنی شانس نداریم که 
یه فرشته خوشگل نصیبمون بشه 
خدا هم گشته یه فرشته زشت قسمت من کرده. 
البته این فرشته بد اولا آرایش میکرد
میگفتم عجب فرشته زیبایی 
قند توی دلم آب میشد 
خیلی زیبا و جذاب به نظرم می رسید. 
نگو فرشته کلک با آرایش و ویرایش خوشگل شده بوده 
بسوزد پدر عاشقی 
عاشق یک فرشته زشت شدم 
5-6 ماهه فکر میکردم خیلی خوشگله لامصب 
از دیدن عکسهاش سیر نمیشدم... 
... 
میگه خیلی معمولی ام... 
اینجور که میگه، فکر کنم خیل
عوامل مختلفی برای بروز سکته مغزی در خانم‌ها وجود دارد که در این مقاله 7 مورد از این عوامل مهم ذکر شده است.
امروزه در سرتاسر جهان سکته مغزی یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر در خانم ها محسوب می شود. عوامل متعددی در بروز این مشکل فلج کننده وجود دارد. برخی عوامل خطر سکته مغزی در خانم ها و آقایان متفاوت است بنابراین خانم ها باید به برخی عوامل بیشتر دقت کنند. در این مطلب هفت مورد از این عوامل مهم را ذکر می کنیم.مشکل قلبیفیبریلاسیون دهلیزی (شایع ترین نو
پست موقت:
دوست خوب من البته که همه کامنتهات رو خوندم و پیج دوست داشتنیت رو هم خوندم  وخوشحالم که من رو میخونی مهربون من اما توی پست ثابت نوشتم کامنت ها رو تایید نمیکنم اما اکثرا به پیچ کسی که کامنت گذاشته میرم و اونجا تو پیام خصوصی جواب میدم متاسفانه تو پیج شما راه ارتباطی پیدا نکردم برای همین بی پاسخ موند 
ندار به حساب بی ادبی و نامهربونی دوست گلم :) 
دلم رابطه جنسی میخواد!
میدونم زشته این حرفا رو زدن، ولی خب وبلاگمه و دوست دارم توش بنویسم.
واقعااااااااااااااااااا دلم رابطه جنسی میخواد و تمام بدنم و فکرم و همه چیم بهش معطوفه و به شدت درد دارم.
متاسفانه هرگز خودارضایی نکردم و یه بارم در جوانی خواستم انجام بدم و دیدم اصلا خوشم نیومد و به روحیاتم نمیخوره.
جدا دلم رابطه جنسی میخواد.
خطرات سکته چشمی
خطرات سکته چشمی
بسیار زیان آور می‌باشد به طوری که باعث بسته شدن شریان شبکیه که وظیفه
خون‌رسانی به شبکیه را دارد خواهد شد. بهتر است بدانید که شبکیه یک لایه
نازک است که کار آن محافظت از سطح داخلی پشت چشم می‌باشد. همچنین شبکیه
باعث ارسال سیگنال به مغز می‌شود که در نهایت باعث درک و پردازش آنچه که
می‌بینید خواهد شد.
زمانیکه
رگ‌های شبکیه بسته شوند نشت مایع و به دنبال آن متورم شدن چشم را در پی
خواهد داشت که در نهایت باعث اختلا
در موارد زیر با اورژانس تماس بگیرید :    بی حسی و ضعف در صورت، دستها، پاها مخصوصا در یک طرف بدن    مبهم و غیر طبیعی صحبت کردن    مشکل در ره رفتن، سرگیجه یا عدم تعادل    گیجی ناگهانی    سر درد شدیدهنگامی که اولین علائم رامشاهده کردید زمان آن را بخاطر بسپارید.    به کارکنان اورژانس زمان دقیق بروز اولین علائم را گزارش دهید.    بسته به نوع سکته، دارویی وجود دارد که ممکن است اثرات دراز مدت آن را کاهش دهد البته در صورتی که ظرف ۴ ساعت و نیم از از زم
سکته مغزی چیست؟سکته مغزی یکی از عوامل بسیار شایع مرگ و میر در سطح جهان می باشد. بسته شدن عروق خونی و توقف خونرسانی به یکی از بخش های مغز، کارکرد مغز را دچار اختلال کرده و در نتیجه سکته یا حمله مغزی اتفاق می افتد. در این حالت اکسیژن و مواد لازم برای کارکرد بافت های مغز به آن نرسیده و در نهایت این موضوع سبب مرگ سلول های مغزی می شود.
آمارها نشان داده است که میزان سکته مغزی در مردان بیشتر از زنان است. دلیل بروز این اتفاق ممکن است بسته شدن یا پاره شدن

متاسفانه امروز ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ سولی عضو گروه FX فوت شدند...:(
علت مرگ خودکشی گزارش شده و علت خودکشی هم فشار کمپانی اس ام و همچنین هیتر ها و فن نماها بودن.
.
واقعا برای و اس ام متاسفم که اینقدر خوب از ایدول هاش مراقبت میکنه...
همچنین جونگهیون عضو شاینی هم چند سال پیش اقدام به خودکشی کرد اما خوشبختانه زنده موند...
...
اس ام واقعا داره شورش رو درمیاره و این قابل تحمل نیست..
به فندوم اف ایکس تسلیت میگم و امیدوارم سولی در ارامش بخوابه
.
به امید اتفاق نیافتادن
روزی که شروع کردم فقط  یک دختر هفده ساله بودم
حالا وقتی به خواسته ام میرسم
یک دختر بیست ساله می شوم
هیفده سالگی،  هیجده سالگی و نوزده سالگی ام
به اشک و اه گذشت
به غم و نرسیدن گذشت
به خواستن و نتوانستن گذشت
من حتی اگر به خواسته ام برسم به ماه ها روانشناسی و کمک نیاز دارم تا دوباره به خودم برگردم اگر برگردم 
سه سال اسیر شدن کم نیست 
سه سال اسیر چنگال نرسیدن شدن کم نیست
میترسم سکته کنم و مادرم دق بکند 
میترسم پدرم از نبود من گریه کند 
میترسم سکت
به گزارش بهداشت نیوز: درد قفسه سینه، رایج‌ترین علامت سکته قلبی است، فرقی هم نمی‌کند که آرام یا تند باشد؛ اغلب کسانی که دچار حمله قلبی می‌شوند، موقع سکته قلبی احساس می‌کنند کسی مرکز قفسه سینه‌شان را فشار می‌دهد.
احساس فشردگی قفسه سینه چند دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد یا اینکه مدتی از بین می‌رود و دوباره بر می‌گردد؛ درد قفسه سینه هنگام سکته قلبی همیشه با احساس فشردگی همراه نیست، بلکه برخی افراد احساس سنگینی در ناحیه قفسه سینه می‌کنند که
فکر کنم یه مشکلی تو نوشتم هست هنوز کشفش نکردم متاسفانه... ولی سعی میکنم ادمیزادی تر بنویسم... اینم واسه این گفتم که خیلیا پستامو نمیخونن یا یه خط ازش میخونن یه چیزی میگن یا هم که از کامنتا یه کامنتی میذارن... البته بعضیام تا تهشو میخونن که مدیونشونم...

پ.ن: چند روزه میخوام پست بزارم درگیر یه عکسم فقط:( میخواستم یه عکس قشنگ بگیرم ولی نمیشه واسه اون عکس باید تا 20 فروردین صبر کنم... حالا صبرم بکنم دیگه ذوقم میپره... یا باید بیخیال بشم یا یه جور دیگه
صحیفه سجادیه#دعا_سی_هشتم_1
دعای سیدالساجدین(ع) پوزش از حق الناس و رهایی از آتش:
اللَّهُمَّ إِنِّى أَعْتَذِرُ إِلَیْکَ مِنْ مَظْلُومٍ ظُلِمَ بِحَضْرَتِى فَلَمْ أَنْصُرْهُ، وَ مِنْ مَعْرُوفٍ أُسْدِىَ إِلَیَّ فَلَمْ أَشْکُرْهُ، وَ مِنْ مُسِى ءٍ اعْتَذَرَ إِلَیَّ فَلَمْ أَعْذِرْهُ، وَ مِنْ ذِى فَاقَةٍ سَأَلَنِى فَلَمْ أُوثِرْهُ، وَ مِنْ حَقِّ ذِى حَقٍّ لَزِمَنِى لِمُؤْمِنٍ فَلَمْ أُوَفِّرْهُ، وَ مِنْ عَیْبِ مُؤْمِنٍ ظَهَرَ لِى فَلَمْ
وقتی افسرده میشم هیچی برام مهم نیس
برام مهم نیس مامان کدو میگیره حلوا شو درست میکنه
برام مهم نیس تو اونشب ماکارونی نخوردی
برام مهم نیس دو کیلو اضافه کردم
برام مهم نیس هنوز اجرا ها و مومنتا و ریکشنا رو ندیدم
مهم نیس صورتمو پاک نکردم
مهم نیس پوست موز نزدم
مهم نیس پستام چقد لایک میخوره
مهم نیس تو چرا یه قرنه آن نمیشی
مهم نیس شام چی داریم..
مهم نیس .. هیچی!
مهم اینه که من اشتباه کردم..
بدم اشتباه کردم..
و یه دونه اشتباهم نکردم
پشت سر هم کردم..!
فقط کردم
ما یه خانواده ی همیشه مسافریم . و این خوشبختانه یا متاسفانه از ویژگی های یه زندگیه که زن و مردش از دو دیار متفاوتن و خودشون هم در شهر ثالثی زندگی میکنن‌. این بار مسافر دیار همسر بودیم . مشهد الرضای عزیز، و به تبعش روستای پدریِ همسر، لحظه به لحظه ش برام آبستن هزاران کلمه نوشتن بود. احساس میکنم برخلاف دفعات قبل که اشتیاقم به نوشتن رو لابلای مشغله های روزمره گم کردم، باید بنویسم، باید ... 

در حال خوندنش هستم . چقدر روال زندگی اون زن برام قابل درکه . چند خط و بند که می خونم کتاب رو می بندم ! طاقباز کف اتاق دراز میکشم و به سقف خیره میشم . به خودم که میام می بینم دقایق طولانی به هیچ چیزی فکر نکردم ... 
هنوز تمومش نکردم . برای خوندن کتاب باید سرم دنج باشه . فعلا انواع صداها توی سرم موج مکزیکی میزنه ... تمرکز خوندن کتاب رو ندارم ولی دلم میخواد تمومش کنم ... اطلاع از عاقبت سرنوشت اون زن برام جالبه . 
بی مقدمه بگم : بیاید حرف بزنیم با هم ...
خیلی سعی کردم این روزا با این همه اتفاق بدی که افتاد، با اطرافیانم حرف نزنم راجع به این موضوع های اخیر. هر دفعه عکسا و کلیپای کشته شده های هواپیما رو دیدم، بغض کردم. ولی سعی کردم با کسی share نکنم و حال بقیه رو بدتر نکنم ... اما غم و غصه این چند روز مونده تو دلم. حتی میتونم بگم خشمگینم اما ناامید. امیدی برای ابراز خشمم ندارم. سعی می کنم فروبخورمش. و این حرف نزدن، داره خفم می کنه!
نه تنها در این مورد با کسی صحبت نکر
مدتی بود تعجب می کردم از اینکه نیستی 
پیام‌ میدم جواب نمیدی 
پست هات و میخوندم و بهت راجبشون میگفتم
حالت و می پرسیدم ....
نگو دو طرفه بود 
من خیلی وقته ازت پیامی دریافت نکردم 
نمیدونم مشکل از کجاست 
تنها راهی که به ذهنم رسید اینکه پست بزارم 

+سلام خواهرم 
رسم برادری رو به جا آوردم و اصلا ترک نکردم 
اما چه کنم متوجه نشدم که مشکل اینه که نه پیام های تو به من رسید نه پیام های من به تو 
امیدوارم بتونی توی این‌پست نظر بزاری و بهم‌نشون بده 
روغن ماهی چه خواصی دارد؟روغن ماهی خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد؛ لخته‌های خون ممکن است در وریدها و شریان‌ها ایجاد شود و جریان خون را در قلب یا مغز مسدود کنند، برخی افراد از آسپرین به عنوان یک داروی ضد انعقادی استفاده می‌کنند البته باید توجه داشته باشید که طبق تحقیقات مصرف همزمان آسپیرین و روغن ماهی خطر ابتلا به سکته را در افراد کاهش نمی‌دهد؛ روغن ماهی باعث کاهش خونریزی و جلوگیری از چسبیدن پلاکت‌ها به یکدیگر می‌شو
سلام
از آخرین مطلبی که به اشتراک گذاشتم نزدیک به ۲ سال و ۹ ماه میگذره
الان دیگه ستاره ۸ سال و ۸ ماهش شده
متاسفانه بهبودی توی شرایط دخترم بوجود نیومد و خوشبختانه وضعیت فرشته آسمونی ما ۲ سالی هست که تقریبا پایدار شده
خوب ما هم حالا دیگه تجربمون بیشتر شده و بهتر میتونیم شرایط نگهداری رو مهیا کنیم
حالا دیگه به اون سطح از آگاهی رسیدیم که لازم نباشه بابت هر مساله ایی بخواییم ستاره رو درگیر بیمارستان و بستری کنیم 
و البته پزشک های ستاره هم لطف زیاد
یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌‌گوید جوانی را جوان‌ها به هدر می‌‌دهند. شاید اگر بدانید پیرها به چه چیزهایی غبطه می‌‌خورند بتوانید بهتر جوانی کنید:
۱-چرا وقتی می‌توانستم سفر کنم، نکردم!
۲- چرا زبان دومی نیاموختم!
۳-چرا وقتم را به خاطر رابطه‌ای تمام شده تلف کردم!
۴- چرا از خود در برابر نور آفتاب محافظت نکردم تا پوست سالم‌تر و بدون چروکی داشته باشم!
۵- چرا برای دیدن خوانندگان مورد علاقه‌ام به کنسرت نرفتم!
۶- چرا از انجام خیلی از کارها ترسیدم!
۷
یک مثلی ما داریم که می فرماید روباه از رو زرنگیش می افته تو تله
الان حکایت منه
البته من از رو علاقه م افتادم تو تله نه زرنگیم
ترجمه گروهی تخصصی حرفه ای رو که یادتون هست؟؟
من دو تا کشور انتخاب کردم: فنلاند و کره جنوبی (حدود 40 تا کشوره)
دلیلش هم این بود که تو کار رساله م روی آموزش و پرورش این کشورها کار کرده بودم و یجورایی بهشون ارادت داشتم
الان که دارم ترجمه می کنم چشمتون روز بد نبینه فنلاند پرررررررررررررررر هست از بحث فلسفی؛ هگل، کانت، اسنلمان
اصطلاحات زیادی وجود داره که تو شغل پرستاری استفاده می شه.چند تا از این لغات رو اینجا می نویسم شما هم بدونید خوبه و می تونید پیش فامیل و اقوام یه کم کلاس بذارید

نوار قلبECG                 ای کی جی

نوار مغزEEG                   ای ای جی

گلبول سفید خونWBC     وایت بلاد سل(موقع گرفتن جواب آزمایش حداقل این مورد رو بدونید)

گلبول قرمز خونRBC      رد بلاد سل(موقع گرفتن جواب آزمایش حداقل این مورد رو بدونید)

علائم حیاتیV/S              وایتال ساین(شامل فشار خون
حدود چهار ساله به خودم نگفتم ایول مریم خیلی خوب بودی!ذوق نکردم برای خودم...تو هیچی انتظار خودمو برآورده نکردم.الان پر از ترسم...تو شروع هر کاری میدونم اون چیزی که میخوام نمیشه و نصفه نیمه رها میشه یا به سختی تموم میشهتو نوشتن هم حتی اینجور شدم...حوصله ندارم مثل چندسال قبل اتقاقات رو با جزییات بنویسم و تحلیل کنمیک ماه دیگه باید برگردم خونه و هیچ برنامه ای ندارم که چجور زندگی کنم و میخوام چیکار کنم...راه زیاده ولی کی میره
شرمنده
هروقت وقت کردین واسه من زنده که ایشالا تا فرداشب بره اون دنیا فاتحه ای قرائت بفرمایید
اخه آدم خونه فک و فامیلای باباش باشه فرداشب بعد به تگ تکشون بگه چه غلطی کرده؟
من از استرس سکته کنم گناهام بخشوده میشه؟
ببینید من مردم شما بدونید وصیت نامم تو ی قسمت خالی اندازه یه کشو قسمت اون ور تختم ک سمت دیواره ، چندتا شمع سوخته و اینام هست ک قرار بود حاجت بگیرم برم امسال رو سفره خودم شمع بزارم...
وای اگه بشه چی میشه؟!
به این فکر میکنم قراره آیندم و ت
روزایی که کار نمیکنم به شدت میره رو مخمو آزارم میده یه حس بد کل وجودمو میگیره. دیروزم از این روزا بود که خوب کار نکردم.  سر موضوعیم خیلی ناراحتم از خودم :( در مورد عکاسیمه. هووف بیخیال همچنان باید تلاش کنم. فروردینمو خیلی خوب گذروندم. خدا کنه از پس اردیبهشتم بر بیام. دیشب یه خواب تخیلی فانتزی کابوس وار دیدم خیلی بد بود. نمیتونم تعریفش کنم چون نمیدونم چجوری بگم که اصل قضیه درک بشه :/ صبح یه دور ساعت شیش بیدار شدم بعدش دوباره خوابیدم الانم یه ربع ب
سلام بر دوستان عزیز بچه ها میخوام بچی بهتون بگم بهم نخندین دوست بابام چند سال قبل برام یه عروسک باب اسفنجی خریده بعد این قیافش شبیه عروسک آنابل هست بعد همیشه رو تختمه جونم بگه براتون که من شبا اگه از خواب بپرم یا بیدار بشم و اینو ببینم سکته رو میزنم بوده تا الان که بعد از دیدنش شوت شدم پیش ابجیم خوابیدم  برای همین همیشه قیافشو برعکس میذارم که نبینمش سکته کنم اینم عکسش

و اینم عکس مدلی که میذارمش
1_از وقتی که اینجا گفتم که رو یکی کراش زدم دیگه طرفو ندیدم یعنی من سه جلسه است میرم کلاس هی عین بچه گربه سر میچرخونم طرف نیست که نیست-__-2_امروز دوستام سورپرایزم کردن
یعنی من تا رفتن سر کار در وهله ی اول کمک مربیمون یهو افتاد رو کله ام که وایسا سلام خوبی با یه لبخند گنده که خب ازونجایی که این بشر کلن اخلاقش عجیبه شک نکردم
بعد لباسامو درنیاورده بودم مرضیه و بچه ها اصرار که بریم تو حیاط بشینیم منم گفتم خب بشینیم:/
تو حیاط بودیم یهو کمک مربیه در حیاطو
تنها دو هفته مانده.
هر روز صبح که بیدار می‌شوم و به سراغ کتاب‌ها می‌روم، بیشتر از قبل به خودم لعنت می‌فرستم و ناامیدتر می‌شوم.
به نتیجه کنکور در خرداد فکر می‌کنم، به طعنه‌های بابا، به نگاه ناراحت مامان، به خودم که هیچوقت خوشحال‌شان نکردم و باعث افتخارشان نبودم.
کنکور تنها راه نجات از این جهنم بود که خودم خراب کردم و لعنت به من.
پ.ن: به گذشته که فکر می‌کنم، می‌بینم هیچوقت موثر نبودم، بابت چیزی به خودم افتخار نکردم و پس چه سود ادامه دادن ا
فکر کنم یک سالی میشه که دانشگاه نرفتم. 
با استادم هماهنگ نکردم؛ اما فردا احتمالا برم پیشش. اندازه یک ربع که دیگه باید وقت داشته باشه برام.
دلشوره دارم.

فایل ترجمه رو دوباره چک کردم و توی ذهنم بیشتر از ده بار با مترجم دعوا گرفتم.

دارم به این فکر میکنم که چرا بین انتخاب چند گزینه هیچ وقت شانسی نداشته ام توی تست ها و امتحان ها؛ و همچنین چرا وقتی دو تا دارالترجمه جلوی چشمم بود بدترین رو انتخاب کردم.

متاسفانه اقای محترم گرفت خوابید زود و دیگه ف
عشق.خون.مرگ
دقیه ها سپری شدند و اشک هایم مانند قطره های باران بر روی زمین سرد ریختند
من ضعیف بودم. احمق بودم. چرا...چرا این کار با من میکنی؟ خدا  من هیچ کاری نکردم. گناهی نکردم من لایق این قدر درد و رنح نیستم.چشمانم میسوخت. رد قطرات اشک روی صورتم خشک شده بود. چشمانم قرمز شده بود بازتاب خودم را در مانیتور میدیدم.
ادامه مطلب
با علائم سکته مغزی آشنا شوید!

علائم سکته مغزی را شناختن و آگاهی پیدا کردن از نشانه هایی که ممکن است قبل از سکته مغزی به سراغمان بیاید ، در پیشگیری کردن از بروز سکته کمک زیادی خواهد کرد. علائم سکته مغزی در ابتدا شامل انحراف صورت ، فلج یک سمت بازو و اختلال در تکلم می باشد که اگر در خود و یا اطرافیانمان متوجه این علائم شدیم باید به سرعت با اورژانس تماس گرفته تا بیمار به اولین بیمارستان منتقل شود.

زمان طلایی بعد از بروز علائم سکته چقدر است؟

ز
امشب یکی از سخت ترین شب های زندگی مو گذروندم
فکر نمیکردم به اینجا برسم که الان اینا رو تایپ کنم
تا مرز سکته رفتم
نه دراماتیکش نمیکنم
نمیتونستم نفس بکشم و تا حالا این اتفاق برام نیفتاده بود
من یه طوطی دارم
که جونم به جونش بسته س
همه چی به طوطی م مربوط میشه. یعنی از زاویه دید من اینطوره. بذارین اصلا از اول بگم.
از خدا پنهون نیس، از شما چه پنهون که یه جایی ویلایی داریم نه چندان بزرگ. گفتیم 12 فروردین بریم اونجا، 13 بدر اونجا باشیم و اگه خیلی سرد نبود
امروز با هم قرار داشتیم
کلی حرف زد و دردودل کرد...چقدر راحت حرف میزد!بغض میکرد!
وقتی رسیدم خونه با خودم گفتم، تو بدترین شرایط از حرفای دلم به هیچکس هیچی نگفتم...نگفتم چون عادت نکردم به کسی از مشکلاتم بگم،از غمهام از غصه هام،من همیشه از نیمه پر زندگیم حرف زدم!دلم سوخت برای خودم و به دوستم حسودیم شد.واقعا شدهااا!
به جز تو باکسی دردودل نکردم چون به جز تو به بزرگی کسی مطمئن نبودم،کاش یه روزی بتونم به جز تو باکسی احساس راحتی داشته باشم،این حس بقیه رو
کسب درامد از طریق بازی
.
.
.
.
برای بیشتر شماها این سوال پیش می آید که به غیر از شرط بندی ها و بازی های ورزشی چه بازی های دیگری می تواند درآمدزا باشد و بتوان کسب درآمد کرد. البته که امروزه بسیاری از بازی های درآمدزا ایرانی و خارجی وجود دارند که به راحتی و بصورت آنلاین و اینترنتی می توانید بعد از یادگیری آنها پیشرفت کرده و کسب درآمد کنید.

متاسفانه یا خوشبختانه امروزه بازی ها فقط اسباب سرگرمی و تفریح نیستند بسیاری نیز از این راه کسب درآمد می کنن
سکته قلبی در سال های اخیر بسیار شیوع پیدا کرده است. سکته قلبی معمولا پس از گذشت یک دوره ابتلا به بیماری های قلبی عروقی خود را نمایان می کند. البته ممکن است، فرد با اولین سکته قلبی متوجه بیماری قلبی خود شود. با این وجود شما بهتر است، ابتدا از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و گرفتگی عروق پیشگیری کنید.
برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توانیم به کاهش وزن، کنترل فشار خون و قند خون، تغذیه سالم، ورزش کردن، دور بودن از فضای استرس
این روزا دارم عمیق تر به خودم فکر میکنم 
الانی که ۶ماه از تولدم گذشته؛
.من کلا به فکر کردن مشکل دارم زیاد که فک میکنم مغزم هنگ میکنه وعملا جای راه حل بیشتر گم‌میشم و کلافه...
بماند
به این فکر میکنم چطور باید دست ازسرعالی بودن بردارم ،چجوری بیخیال گرفتن تصمیمای بی عیب بشم ،چیکار کنم انتظاراتم‌از خودم کم بشه!!!
تو حال زندگی کنم و دست ازسرگذشته بردارم
متاسفانه یا خوشبختانه من تو گذشته ام زندگی میکنم‍♀️
حالا ۶ماه وقت هست تا قبل فوت شمع تولدم از
دانلود آهنگ جدید ایرانی سارن کاری کردی
 آهنگ کاری کردی را با کیفیت128 و 320 برای کاربران همیشگی رسانه تاپ موزیک آماده دانلود کرده ایم + متن آهنگ
کاری کردی موزیک جدید سارن با کیفیت بالا
Saaren – Kari Kardi From Resaneh Top Music

خرابش نکن هرچی‌ من ازت ساخته بودمنمیدونم چه جوری تو رو نشناخته بودماینی که هستی‌ با اونی که بودی فرق داره
کاش عکسایِ قدیمیتو دور ننداخته بودممنو بردی ته دنیا ولم کردی دوبارهمنی‌ که به دنیا بخاطرت باخته بودم
کاری کردی که من با دشمنم

فشارخون بالا ،سیگار کشیدن ،مصرف زیاد الکل ،مصرف داروهای روانگردان
تنگی  شدید یا علامت دار شریان کاروتید ،
بیماریهای عروق محیطی ،فیبریلاسیون دهلیزی
نارسایی قلبی
بیماریهای دریچه ای قلب ،بیماریهای عروق کرونر
دیابت، مصرف قرص های ضد بارداری، کلسترول بالا،چاقی،هورمون
برای مطالعه ادامه مطلب و پرسش و پاسخ از دکتر پشم فروش به لینک زیر مراجعه کنید:
عوامل خطر ایجاد سکته مغزی
از همگی بابت این تاخیر چند روزه در قرار دادن رمان پوزش می طلبم
متاسفانه در یک حادثه چند روزیه که گوشیم رو از دست دادم و اطلاعاتم روی گوشی بود

ولی خوشبختانه این فضای مجازی با تمام بدی هاش یه خوبی داره اونم ذخیره ی اطلاعاته البته اطلاعات نه چندان مهم

ولی خوب تا دسترسی من به یه گوشی دیگه غیر گوشی نازنینم باید حداقل تا پایان روز دوشنبه صبر کنید

از تمامی دوستای خوب و همراهای همیشگی و انرژی مثبت بده ها عذر می خوام
خیلی دوستون داریمااااااااااا
بعضی از چیزها اولین تجربشون بدک نیست..
بنظرم بعضی چیزها که آسیبی به اطرافیانت وارد نمیکند را انجام بدی بد نیست...
دیروز بعداز تحمل مشکلاتم و لبریز شدن صبرم و یه دعوایی با یکی!... بعداز مدت 
بسیار زیاد و طولانی مدت یهو به سرم زد با تیغی کاتری دستمو بزنم:-|
نمیدونم خوشبختانه بود یا بدبختانه اماتیغی پیدا نشد و شروع کردم به گشتن دنبال کاتر..
که پیداش نکردم..
جداازاینکه حالم بد بود یه جنون عجیبی بهم دست داده بود که طی این همه زجر کشیدن هام
هیچوقت به سرم
کلی هر سری بهم بر بخوره 
ناراحت بشم 
دلم بشکنه 
ولی بازم ...
به درجه ای رسیدم که واقعا نمیدونم چیکار کنم 
اره قبلش باید اینو بگم "مهم نیست"
اینا که مشکل نیست و فلان و بیسال و بهمان 
اما ... در لحظه ، وقتی توشم کاسه چه کنم دستم میگیرم و عالم و ادم رو مقصر میدونم و اعصابم حسابی خورده ...
+ خیلی اگاهانه دارم خودمو انالیز میکنم : 
۱ ) یه اتفاقی ، یه رفتاری ، یه عملی برام گرون تموم میشه و کلی خود خوری میکنم و اعصابم سرش خط خطی میشه اما بعدش که میام از اون می
1. تبعیض جنسیتی
همیشه میگفتن آقا پیج دخترا فلان قدر فالوور داره و عکس از ناخنشون میذارن صد تا لایک میخوره و پسره پست بذاره تصادف کردم دارم میمیرم هیشکی تحویل نمیگیره و اینا... اینا همشششش کذبه! :/  مثال بارزشم پیج خودم (choobacki) که این همه گفتم آقا فالو کنید! ده نفر لبیک گفتن فقط!!! :/ ولی مترسک بی سر و صدا اومد و پنج شیش هزارتا فالوور داره حالا!!! حسودم خودتونید! :/
+ خییییلیییی مرسی از لبیک دهنده ها. خیلی مهربونید :*
2. خانوادگی
دفعه اولی که موش خرماها بی
کمردرد یکی از شایعترین مراجعات پزشکی می باشد و میتوان گفت اغلب انسانها در طول زندگی خود این مشکل را تجربه کرده اند که خوشبختانه اکثر مواقع کوتاه مدت و گذرا بوده است ولی گاهی هم طولانی و طاقت فرسا میشود.علل بسیار بسیار فراوانی برای کمردرد وجود دارند. از فشار روی ساختمانهای حساس به درد (مثل انجام کار سنگین) گرفته تا بیماریهای عفونی و روماتولوژیک و سرطانها و پوکی استخوان و شکستگی و آرتروز  و و و
در اینجا فرصت بحث در مورد علل متنوع کمردرد نیست ف
سلام
میدونید خیلی خستم خیلیییی
از همه چی از دزس و این شرایط زندگی
از بچه های مدرسه و دوستام از فامیلام و خلاصه همه چی
1-درسام خیلی زیاد شده به شدت با زیستم مشکل دارم و مثل خر تو گل گیر کردم  اقای ن خیلی ازم توقع داره و گفته باید فیزیکم رو بالای 70 بزنم:(

2- راستش م خیلی بچه خوبیه ها به نظرم یکم به کمک نیاز داره من دوسش دارم و خب با همه شرایطش هم کناز اومدم و خب جمعه با ف دعوتش کردم خونه
مامانم یکم با م مشکل داره ولی خب مجبوره کنار بیاد
ه رو دعوت نکرد
حال 4000 هزار هموطنانمان وخیم است
تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا باز هم از دیروز کمتر شد و سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2274 مبتلا جدید به این بیماری ظرف 24 ساعت گذشته خبر داد.
کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از روز گذشته تا امروز 2274 نفر مبتلای جدید به ویروس کرونا شناسایی شدند و در نتیجه تا کنون مبتلایان به کووید۱۹ در کشور به 60 هزار و 500 نفر رسیده است.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند
سلام خدمت به کاربران عزیز، نماز روزه هاتون مقبول درگاه حق
من اخیرا در اطرافم و تو زندگیم یک موضوع مهم اتفاق افتاده که خواستم اینجا مطرح‌ کنم، هیچ جایی هم در اینترنت و فضای مجازی بهتر و جمع و جور تر از خانواده برتر پیدا نکردم.
من یک پسر روستایی دانشجو هستم که در تهران درس میخونم و یه زمانی مجبور بودم واسه خرج تحصیلم کار کنم و از طریق یک آگهی در یک رستوران مشغول به کار شدم، محل کار ما توسط یک فرد پولدار مدیریت میشه که همه خیلی ازش تعریف می کنن، م
همه موز را به عنوان یک میوه پرخاصیت استوایی می‌شناسیم. موز در سال‌های گذشته به واسطه کشت اندک و دستیابی سخت به آن، میوه تجملاتی محسوب می‌شد اما اکنون به واسطه تولید زیاد و کشت گلخانه‌ای از جمله میوه‌های در دسترس ما شده است. موز همان‌طور که گفتیم، دارای خواص سلامتی بی‌شماری است که عده از آن‌ها اثبات شده و عده دیگر هنوز کشف و بیان نشده‌اند. موز اغلب به رنگ زرد در بازار وجود دارد و معمولاً کسانی که قرار نیست آن را بعد از خرید بلافاصله مصرف

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها